İp Adresim kullanılarak kredi kartı dolandırıcılığı yapılmış ne yapmam gerekir ?

2012-02-12T15:45:30+03:0012/02/2012|Categories: Bilişim Avukat Soru|Tags: , , , , , , |

Merhaba,

Durumunuz sık karşılaşılan bir sıkıntı maalesef,
Asıl failler çeşitli yöntemlerle sizin IP numaranızı kullanmaktadır,
(Uzaktan erişim, zombi bilgisayarlar, şifresiz internet modem gibi)

İşte sizin bu durumunuzu ispatlamanız gerekecektir.
Mevcut dosya içeriğinden benzer durumlar anlaşılmaktadır çünkü muhtemelen bu olayda bir kaç sanık var, birisi de çalınan para hesabına gönderilen kişi olacaktır. Bu şahısta sizin gibi olaydan habersizdir.

Durumunuzu net şekilde anlatmanız gerekecektir.

2 Comments

 1. Av. Sertel Şıracı 14:37 de 08 Aralık 2012

  Maalesef sıkıntılı bir durum,
  Sizin bilgisayarınızdan giriş yapılmış fakat bu erişim talebi karşı taraftan gelmiş, bunun ortaya konması gerekiyor ki belki bunu kendileri de beyan edebilir.
  Daha sonra nakit çekme işleminin sizin tarafınızdan yapılması çok da kolay değil, siz de ancak kartın teknik bilgileri olur ki fiziksel olarak atm’den tek seferde bu çekilemez.
  Harcama yapılmışsa da harcama yapan sanal posun tespiti, ip tespiti vs gerekecektir. Bankanın bilgi vermemesi normal, bunlar kişisel veridir ancak savcılıktan talep edilirse paylaşılır.
  Bu dosyada harcama yapan taraf sizinle ilgili bir yer çıkarsa zaten çağrılırsınız. Fakat karşı taraf adınızı vermişse yine de görüşünüzü almak için çağrılabilirsiniz. Suçu işleyen siz olmadığınıza göre siz olayı olduğu gibi anlatabilirsiniz.

 2. Ardaş varvar 10:56 de 08 Aralık 2012

  merhabalar arkadaşımın annesi kuşadasında kredi kartıyla bilet almak istedi yardımcı olmak için benim bilgisayarım kullandı
  1.5 ay sonra annesinin kartından 4.750 çekildiği ve annesinin bizden şüphelendiği ve bankanında bilgi vermediği için savcılığa hakkımızda suç duyurusunda bulundu konuyla ilgili ne yapabilirim bilgi verirseniz sevinirim

Sorunuzu veya yorumunuzu paylaşabilirsiniz

Önceki yazıyı okuyun:
Sosyal Medya’da İşçi Mesajları

İş dünyasında sosyal medya daha çok kullanılır hale geldi ve kaçınılmaz olarak sosyal medyadaki uyuşmazlıklar mahkemelere taşınmaya başlandı. Norwich Apple...

Kapat