HACKERLER VE SEÇİMLER

2016-11-05T22:49:38+03:0021/08/2016|Categories: Haberler|Tags: , , |

Son yıllarda yapılan seçimlere hackerların bir etkisi olabilir mi? Sosyal medyanın normal kullanımının etkisi tartışmasız. Fakat oy kullanmanmak için bilgisayarların kullanılmasıyla birlikte güvenlik soruları da üst düzeye çıkmış durumda. Henüz ülkemizde tam anlamıyla dijital bir oylama sistemi kullanılmıyor. Sonuçların toplanmasında kullanılsa da asıl sonuçları her zaman fiziki sayımlarlar belirliyor.
Önümüzdeki günlerin en büyük seçimi de ABD’deki başkanlık seçimi. Gün geçtikçe ABD’den seçime müdahale edilmesi ile ilgili haberler gelmeye başladı. ABD’nin yeni başkan adaylarından Donald Trump, 3 ay sonra gerçekleşecek olan seçimlerin sonuçlarının hacker’lar tarafından değiştirilebileceğini iddia etti. Güvenlik uzmanları da, teknik bilgiye sahip olan bir seçmenin, 15 dolarlık bir cihaz kullanarak birden fazla oy kullanabileceğini gösterdi. Hal böyle olunca geleceğin seçimlerini hackerlar mı belirleyecek sorusu akla geliyor.

Sorunuzu veya yorumunuzu paylaşabilirsiniz

Önceki yazıyı okuyun:
OHAL’DE ALACAKLARIN TAHSİLİ

“Olağanüstü Hal Kapmasında Alınması Gereken Tedbirler Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” (670 sayılı KHK)’nın 5. maddesinin 4. fıkrası uyarınca, OHAL kapsamında...

Kapat