14 14/10/2008

Kötü niyet hükümsüzlüğe konu olamaz mı?

2011-05-02T17:36:10+00:00 14/10/2008|Categories: Marka Hukuku|Tags: , , , , , , , |

Değerli okurlarımız bu hafta sizlerle marka hukukumuzun önemli bir ayrıntısına değineceğiz. Bilindiği üzere marka başvurusu yapıldıktan sonra TPE tarafında inceleme yapılır ve ardından resmi bültende yayınlanır. Bu yayın döneminde MarkKHK’nin 35. Maddesine göre tescil başvuru yapılmış bir markaya karşı 7. ve 8. madde hükümlerine göre tescil edilmemesine gerektiğine ilişkin itirazlar ile başvurunun kötü niyetle yapıldığına [...]